Očitovanje radioloških nalaza na daljinu predstavljeno je u KB Dubrava u sklopu pilot projekta croRIS koji je povezao tu bolnicu s općom bolnicom u Dubrovniku.
Navedeni projekt odnosno web cloud servis Portal4med tako su pokazali kako izgleda teleradiologija kojom se može izbjeći višestruko i nepotrebno snimanje pacijenata zbog nedostupnosti nalaza iz jedne bolnice u drugoj. Demonstrirano rješenje na jednom mjestu pohranjivalo bi nalaze iz svih hrvatskih bolnica, koji bi se potom putem interneta i pomoću računala mogli pogledati iz bilo koje od njih.
Tijekom demonstracije koji su priredili Hrvatski telekom i tvrtka I&I koja je regionalni partner njemačkog Medavisa, liječnik iz Dubrovnika komunicirao je putem video chata sa svojim kolegom u Dubravi te od njega dobio povratne informacije o nalazu koji mu je poslao. Radiologija inače generira veliku količinu podataka, a pojedinačni nalazi variraju pa znaju zauzimati nekoliko desetaka MB, a nekada i više od gigabytea. Prema riječima Denisa Bičanića iz tvrtke I&I za korištenje navedenog sustava potrebna je propusnost linka od 800 kbps.
U Hrvatskoj se trenutačno u radiološkim jedinicama zdravstvenih ustanova koriste raznorodni informacijski sustavi u rasponu od vlastitih lokalnih rješenja i open-source aplikacija do tehnološki najsuvremenijih radioloških informacijskih sustava (RIS) kao i sustava za pohranu slika (PACS). S obzirom na pozitivne reakcije okupljenih, financijski razlozi vjerojatno će biti ti koji će prevagnuti o tome hoće li hrvatske bolnice u skoroj budućnosti biti povezane teleradiologijom.