Znanstvenici iz Južne Koreje razvili su materijal za litij-ionske baterije pomoću kojih bi punjenje trajalo nekoliko minuta, a ne nekoliko sati.
Kako prenosi YonhapNews, tradicionalne baterije koriste prah nanočestica pomoću koje rade gustu višeslojnu struktura koja može pohraniti i dati energiju. Nove baterije koriste isti prah nanočestica ali prvo se rastope u otopini koja sadrži grafit koja se kasnije karbonizira te se formira gusta mreža vodiča kroz cijelu bateriju. Posljedica toga je istovremeno punjenje svih čestica baterije dok se kod tradicionalnih baterija čestice pune izvana prema unutra. To smanjuje vrijeme punjenja baterije 30 do 120 puta u usporedbi s tradicionalnim baterijama na punjenje.
"Istraživanje je značajno jer nadilazi ograničenja trenutačnih litij-ionskih baterija" izjavio je član razvojnog tima iz "Ulsan National Institute of Science and Technology".
Sljedeći cilj znanstvenika je razviti bateriju za električne automobile koja bi se napunila za manje od jedne minute čime bi se uvelike populariziralo njihovo korištenje.