Tko se sve predstavio na drugom ZG Tech Meetupu?

Tko se sve predstavio na drugom ZG Tech Meetupu?

Nekoliko hrvatskih tech startupova predstavilo se publici na drugom po redu ZG Tech Meetupu održanom jučer u zagrebačkom klubu Pepermint.  

Kao i prošlog puta, timovi koji su predstavljali projekte imali su nekoliko minuta za prezentaciju nakon čega su odgovarali na pitanja okupljene publike. 

SocialPuzzle – alat za izradu dobrih Facebook stranica

Josipa Račić iz tvrtke iSTUDIO pokazala je kako se pomoću SocialPuzzle web aplikacije može brzo i bez znanja ITa napraviti Facebook fan stranica. Pomoću nekoliko klikova korisnik može napraviti fan stranicu koja uz podatke o kompaniji i fotografija sadrži nagradne igre, kupone za popuste, YouTube video isječke, prijave za posao i kontakt formular. Usluga se plaća na mjesečnoj bazi i cijena počinje od 25 dolara, a može narasti do 70 dolara za sve usluge.

Scan&Shop – aplikacija za pomoć pri kupnji

Pobjednici ovogodišnjeg AppStart Contesta, Željka Janda-Hegediš i Siniša Brčina predstavili su Scan&Shop, aplikaciju za pomoć pri kupnji u supermarketima. Aplikacija se koristi tako da kupac pri odabiru artikla očita bar kod i artikl se dodaje na račun, nakon što kupac odabere sve željene artikle dobiva pregled računa te odabirom opcije kupi stvara se ID računa koji blagajnici javlja težinu kupljenih proizvoda i cijenu. Zaštita od krađe bila bi nasumična provjera kupljenih artikala.

WhoAPI – platforma za informacije o domenama

Edi Budimilić pokazao je kako se uz pomoć WhoAPI platforme pretražuju i prate informacije o internetskim domenama. Pomoću WhoAPIa korisnik može provjeriti na tisuće domena odjednom, jedino ograničenje je paket koji je korisnik kupio. Domene se također mogu pregledavati i preko WhoAPI iPhone aplikacije.

Salespod – terenski podaci u prodaji

Marko Kovač iz Salespoda pokazao je rješenje kojim se želi olakšati prikupljanje i analizu podataka koje je uz to i ekološki prihvatljivo jer se umjesto na papir svi podaci bilježe u elektroničkom obliku. Namijenjeno je svim kompanijama koje imaju zaposlenike na terenu. Sastoji se od dva sučelja, jedno za administratore koji zaposlenicima mogu davati zadatke, provjeravati stanje na terenu te vidjeti podatke o klijentima. Drugo sučelje, namijenjeno zaposlenicima na terenu, služi za lakši unos podataka kroz prethodno zadane formulare te odmah nakon popunjavanja formulara, podatci se šalju u bazu podataka. Oba sučelja su maksimalno pojednostavljena da bi bila jednostavna i intuitivna za korištenje jer usluga nije namijenjena IT stručnjacima.

NimboEdit – grafički editor za tiskare

Demonstraciju NimboEdit - Web2Print rješenja održali su Luka Staudacher i Stefan Lovrić iz tvrtke Videodrome. NimboEdit je web grafički editor namijenjen tiskarama kao nadopuna njihovoj web ponudi. Sastoji se od velikog broja predložaka koje korisnik može u potpunosti prilagoditi svojim potrebama te se gotova datoteka snima u PDF format i time olakšava priprema za tisak. Aplikacija uz prethodno postavljene grafičke elemente koji su vektorski, podržava dodavanje sadržaja s korisnikovog računala te ako je taj sadržaj u PDF formatu prebacuje ga u vektor. Ovaj grafički editor se razlikuje od konkurencije jer su svi predlošci napravljeni iz nekoliko elemenata (layera), dok konkurencija ima predloške u bitmap formatu što uvelike smanjuje mogućnosti prilagođavanja.

Fotogalerija s događaja može se pronaći na rep.hr-ovim stranicama na Facebooku.