Developer Ivan Grubišić napravio je besplatnu aplikaciju RijekaBus koja pruža korisne podatke korisnicima usluga riječkog javnog gradskog prijevoza.
Njegova aplikacija dostupna je za Android i iOS, a osim voznog reda prikazuje lokacije stanica, trenutnu lokaciju autobusa na pojedinoj liniji i njihovo kretanje na karti. To nas je podsjetilo na sličnu situaciju iz 2010. godine kad su zagrebački studenti razvili web stranicu koja je koristila ZET-ove podatke i pokazivala lokacije tramvaja kako bi putnici lakše planirali svoj dolazak na stanicu. Navedena stranica povlačila je ZET-ove podatke, a Grad Zagreb je tada reagirao onemogućivanjem njihovog servisa uz upitno obrazloženje kako se lokacije tramvaja u realnom vremenu mogu zloupotrijebiti za terorističke svrhe.
Grubišić ne bi smio imati takvih problema, s obzirom da podatke povlači s portala otvorenih podataka Grada Rijeke koji nudi 148 skupina podataka. Pet ih je vezano uz gradski prijevoz: popis autobusnih stanica s geolokacijom, pozicije autobusa, izvještaj Autotroleja, vozni red i autobusne linije. Drugi riječki developer Dino Budimilić od 2013. do 2016. godine htio je razviti sličnu aplikaciju, no podaci tada nisu bili dostupni, a nije naišao na razumijevanje u Autotroleju kojem je predlagao izradu takve aplikacije (makar i volonterski op.a.). Iz tog razloga zanimalo nas je na kakvu situaciju je naišao Grubišić. Odgovorio je kako je pokušao kontaktirati Autotrolej ne bi li vidio je li moguća suradnja, no od njih nije dobio nikakav odgovor ni putem emaila ni putem Linkedina.
Negova RijekaBus omogućuje pregled voznog reda, linija, stanica i kartu s pozicijama autobusa u realnom vremenu. Ovisno o poziciji korisnika, prikazuje najbliže stanice i vozni red na njima. Otvaranjem aplikacije korisnik vidi "šumu" neoznačenih autobusa i 20 njemu najbližih stanica. Izborom stanice može vidjeti kad autobus određene linije treba doći na stanicu prema fiksnom rasporedu, a klikom na vrijeme dolaska može vidjeti i stvarnu poziciju autobusa na karti.
Za razvoj ove aplikacije Grubišiću je trebalo nepunih mjesec dana. Razvija u ReactNativeu, a ove godine napravio je prvu ozbiljniju aplikaciju PrijaviTuriste. Kao što se može naslutiti iz imena, riječ je o aplikaciji koja očitava dokumente turista i prijavljuje ih na eVisitor u roku nekoliko sekundi.