Godišnje okupljanje Moodlera, odnosno 9. izdanje MoodleMoota Hrvatska održano je ovog petka na Srcu.
Riječ je o okupljanju svih zainteresiranih za sustav Moodle namijenjen e-učenju, a cilj mu je razmjena iskustava, suradnja te stvaranje regionalne mreže korisnika povezanih sa sustavom Moodle u interaktivnu suradničku mrežu.
Srce smatra da je važno osigurati nastavnicima tehnologije i alate e-učenja kao i pružiti im sustavnu podršku pri njihovoj integraciji u obrazovni proces. Moodlemoot je jedna od aktivnosti Centra za e-učenje Srca kojom se želi nastavnicima približiti nove tehnologije, sustav Moodle te pružiti podršku u radu s tim tehnologijama.
Na ovogodišnjem događanju održana su dva pozvana predavanja - David Monllao Olive iz Moodle HQ održao je predavanje naziva „Moodle analytics from different perspectives“, a doc. dr. sc. Marko Odak s Centra za informacijske tehnologije Sveučilišta u Mostaru predavanje „Primjena i razvoj Moodle sustava na Sveučilištu u Mostaru“.
Uz pozvana predavanja, održalo se i 17 prezentacija u paralelnim sekcijama u dvije dvorane. Teme su od tehničkih i developerskih vezano uz sustav Moodle pa do iskustava u primjeni sustava Moodle u nastavi i za potrebe vrednovanja u online okruženju, u osnovnom i srednjoškolskom obrazovanju kao i u visokom obrazovanju. Svoja iskustva za sustavom Moodle podijelili su predavači iz Hrvatske, ali i iz Slovenije, Bosne i Hercegovine te Srbije.
Na ovogodišnjem Moodlemootu okupilo se više od 90 sudionika koji su tijekom dana prezentirali i raspravljali o sustavu Moodle i njegovim mogućnostima kao i načinima primjene u nastavi.
Događanja i konferencije Moodlemoot organiziraju se diljem svijeta, a organizacijom ovog događanja Hrvatska želi biti aktivan član globalne Moodle zajednice. Centar za e-učenje Srca surađuje s Moodle HQ već drugu godinu za redom, a nadaju se da će se suradnja nastaviti i na 10. Moodlemootu Hrvatska 2020. godine.
Moodle je Learning Management System, odnosno sustav za upravljanje obrazovnim sadržajem i pomoćnim alatima, a izgrađen je na open source platformi. Među najkorištenijim je sustavima za e-učenje u svijetu i koristi se u 227 zemalja. Omogućava postavljanje kolegija i tečajeva u virtualno okruženje, te inovativnu i interaktivnu nastavu.